Kezdőlap GYŐR Győr - Közélet

Megváltozott munkaképességűek foglalkoztatását segíti a Széchenyi István Egyetem fejlesztése

Cikkünk frissítése óta eltelt 13 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A K+F+I tevékenység célja az volt, hogy kevés alkatrészből, könnyen gyártható innovatív termékek jöjjenek létre, melyek egyszerű és alacsony beruházási költségű gyártósorokon, könnyen betanítható munkaerővel előállíthatóak legyenek (pl. megváltozott munkaképességűek, hátrányos helyzetű munkavállalók stb.) Döntő szempontként működött, hogy a már piacon lévő minőségileg és funkcionálisan gyenge termékekkel szemben, hazai minőségi alternatívát lehessen felmutatni.

 

A most gyártásba kerülő LED-es világításcélú (azaz nem dekorációs célú) termékek fő jellemzője egy új 8W-os LED izzót kb. 100W-150W-os régi izzó helyett lehet használni, a fénycsövek és ipari világítótestek legalább 50%-os energia-megtakarítást tesznek lehetővé, az új LED izzó, LED fénycső, LED világítótest gyakorlatilag akárhányszor fel- és lekapcsolható, bármilyen „gyorsan”, ezáltal az élettartam-csökkenés miatti folyamatos működtetés nem lesz indokolt, a fém és műanyag burkolati megoldások törhetetlenek, a termékekben nincs védőgáz vagy más környezetet terhelő anyag, tervezett élettartamuk folyamatos működés esetén is több mint 3 év, normál beltéri irodai ill. otthoni használatnál 10 év, nem „égnek ki”, hanem tervezett élettartamuk után csak a fényerejük lesz kisebb, csaknem 100%-ban újrafelhasználható anyagokból készülnek.

 

A termékcsalád elterjedési lehetőségeit nagyban javítja, hogy olyan technológiai megoldással készült, hogy nemcsak a hagyományos izzók, fénycsövek, világítótestek egyszerű cseréje válik lehetővé (ez már magában is jelentős lenne a meglévő „folyamatosan világító” intézmények költségcsökkentésében), hanem kisebb világítási kultúraváltozást is lehetővé tesz, úgy hogy a megvilágítás jobban igazodik a helyiségek valódi igénybevételéhez, ezáltal radikális megtakarítás is lehetővé válik.