Kezdőlap KORONAVÍRUS

Stagnáló adatok Olaszországban, lassul a járvány New Yorkban

Cikkünk frissítése óta eltelt 4 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A leginkább koronavírussal sújtott európai országokban stagnál a betegség, az Egyesült Államokból pedig még mindig nem érkeznek megnyugtató hírek. Kollégáink ma is átnézték a nemzetközi sajtót a legfontosabb hírekért! 

Nincs érdemi változás a koronavírus által leginkább sújtott két európai országban, Spanyolországban és Olaszországban sem az előző napok adataihoz képest. Mindkét országban stagnált az új megbetegedések száma és valamivel kevesebben vesztették életüket, így az aktív esetek görbéje enyhén emelkedik.

Az Egyesült államokban félmillió fölé emelkedett a fertőzöttek száma, viszont napok óta 30 és 33 ezer közötti új beteget regisztrálnak az USA-ban. A pénteki volt az első nap, amikor több, mint 2000 ember vesztette életét koronavírus betegséggel összefüggésben.

Az esetek számának ilyen növekedése ellenére vannak jelek arra, hogy az USA-ban az otthon tartózkodásra irányuló intézkedéseknek van hatása – erről ír a Guardian. Andrew Cuomo, a New York-i kormányzó pénteken óvatos optimizmussal fejezte ki, hogy az állam fertőzöttségi szintje lassul.

Újra kinyithatnak keddtől a 400 m2-nél nem nagyobb boltok Ausztriában, a maszk viselése és az előírt távolság betartása azonban kötelező lesz, olvasható az OE24 honlapján. A bevásárlóközpontok zárva maradnak, a kivételek 21-es listája azonban bővül. Ide tartoznak az építőanyag-, fém- és fakereskedések, a zálogházak, illetve a nemesfémek adás-vételével foglakozó üzletek. A portál beszámol arról is, hogy szombattól pénzbüntetéssel sújthatják a rendőrök a renitenseket. A szájmaszkot nem viselők 25 eurós büntetésre számíthatnak, azoknak pedig, akik nem figyelnek arra, hogy legalább 1,5 méter legyen köztük, 50 eurót kell fizetniük.

Németországban tegnap lépett érvénybe az a szabályozás, amelyről Magyarországon már jóval korábban döntöttek: annak, aki külföldről tér haza, két hétre házi karanténba kell vonulnia. A ZDF további részleteket is közöl. Ha valaki hajóval vagy repülővel érkezik meg, tudatnia kell a hatósággal azt is, merre járt, illetve kikkel lépett kapcsolatba. Kivételt a fuvarozók és az ingázók jelentenek, valamint azok, akik egy napnál kevesebb időt töltöttek el más országban. A német közszolgálati televízió internetes felülete a Munkaügyi Hivatal legfrissebb adatait is közli, mely szerint március 27-e óta 40 százalékkal, 470.000-ről, 650.000-re nőtt azoknak a cégeknek a száma, amely rövidített munkaidőben foglalkoztatja munkatársait. Az eddigi rekordnak számító 2009-es évben 1,4 millió alkalmazott volt hasonló helyzetben.