Tényleg nem értem…

Cikkünk frissítése óta eltelt 4 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Tudomásul veszem, hogy nincs tökéletes recept.

Elfogadom, hogy nincs kellő tapasztalat.

Én is látom, hogy napról napra változnak a körülmények, így folyamatos az újratervezés.

És utólag sem lehet azt tudni, hogy mit kellett volna másként, hiszen bárhol nyúlunk bele a folyamatba, az azonnal több tényezőt megváltoztat.

De továbbra is csak néhány adat nyilvános, és a részletekről valamint az összefüggésekről alig esik szó.

Így aztán szakmai viták helyett a kész tények rövid tálalása nem mindig ad magyarázatot mindenre.

Minden tiszteletem azoké, akik az elmúlt hónapokban megpróbálták az adott helyzetből a legjobbat kihozni, és még azt is elhiszem, hogy ez sikerült is … de még mindig sok mindent nem értek.

Nem értem…

hogy ha fürdőkbe be lehet már menni, ha a piacokon már nincs létszámkorlátozás, akkor sporteseményeket miért kell zárt kapuk mögött tartani, miközben pl. egy stadionban a nézőtéren vannak meg leginkább a feltételek arra, hogy egymástól rendezetten és tényleg távol üljenek a szurkolók.

Nem értem…

hogy ha a napközis táborok engedélyezettek, akkor az ottalvósok miért nem, miközben a napközisből naponta hozhatjuk-vihetjük a vírust, az ottalvósnál meg ha mindenki „negatívan érkezik”, akkor az adott héten a távozásig ebben aligha lesz változás.

Nem értem…

hogy ha az étteremben a pincéreknek kötelező lesz a maszk viselése, akkor a vendégek miért ülhetnek be anélkül? Nyilván amíg eszik vagy iszik az ember, addig azt maszkban nem lehet megtenni, de a rendelés és a fizetés alatt tulajdonképpen nyugodtan ráköhöghetünk a pincérre?

Nem értem….

hogy egyes országok, amelyek kötelezővé teszik a repülőgéppel érkezők számára az aktuális negatív tesztet, ellenkező esetben 14 napos karantént rendelnek el az érintettnél, ott a személygépkocsival érkezők számára miért nem ugyanezt a szabályt alkalmazzák?

Nem értem…

hogy a piacokon miért ilyen hosszú ideig tart a 65 év felettiek idősávja, miközben az aktív vásárlók még 5%-át sem teszi ki ez a korosztály. Biztos, hogy ha a korosztályokat szét akarjuk választani akkor kell erre egy idősáv, de vajon indokolt-e majdnem a teljes nyitvatartás fele?

Nem értem…

hogy miért szükséges továbbra is fenntartani az ingyenes parkolást a városokban, hiszen ez nemcsak a tömegközlekedés visszaszorítását hozta, hanem azt is, hogy sokan sokkal hosszabb ideig időznek el és foglalják a parkolóhelyeket.